Foto slotavond seizoen 2016-2017

Vrijdag, 21 april 2017.

Tijdens de slotavond werden ook de prijzen voor de loopcompetitie uitgedeeld tijdens een gezellige avond in het T&O-gebouw te Bergen. Op de foto een aantal prijswinnaars en een aantal medewerkers.
Altijd mooi om op een geslaagd seizoen terug te kijken.
De niet aanwezige prijswinnaars kregen de prijs keurig thuisbezorgd.

Klaas.

Verslag en uitslag Alkmaar City Run by Night 26 mei 2017

Verslag door: Dick Ernste

Arjan Nijdam had de druk vooraf flink opgevoerd. Hij verwachtte toch minstens een podiumplaats voor het Ekoplaza team bij de Alkmaar City Run. Bij de Groet uit Schoorl run had Ekoplaza al een derde plaats gehaald op de 21 kilometer. Dus nu kon het nog wel een treetje hoger.

En dan blijkt Ajax de Europa League finale gehaald te hebben, precies op de dezelfde dag en tijdstip als de City run. Zouden de lopers massaal afhaken om naar Ajax te kijken? Slechts een enkeling. Met een vooruitziende blik had Arjan al een sterke reservelijst aangelegd zodat de avond voor Hemelvaart zich toch twee complete Ekoplaza teams verzamelden in De Vest. Daar hadden De Vest en Arjan alles weer goed verzorgd: versnaperingen en de shirts en startnummers lagen klaar, veel ruimte om te verkleden, geen rijen voor de wc (heel belangrijk!).

Klaas had voor de Schoorlse lopers het vervoer georganiseerd: Half acht verzamelen bij de IJsbaan en dan op de fiets via de toeristische route naar Alkmaar. JosH en Klaas gingen net als bij een schoolreisje voorop om de weg te wijzen, ons om tegenliggers en paaltjes heen te sturen en het tempo er in te houden. Precies volgens het draaiboek waren we om 20.15 in Alkmaar. Daar omkleden en allemaal in paars op de foto.

Even naar de start van de vijf kilometer kijken, even inlopen over de Langestraat en dan het groene startvak in, pal achter de wedstrijdlopers. Om half tien het startschot. De organisatie had pal voor de start een fuik gemaakt in het startvak, zodat je één voor één de startlijn over ging. Goed geregeld, want daardoor ontstonden er geen opstoppingen in de eerste smalle kilometer langs de Molen van Piet. Ik ga hard van start. Kijken of ik het kan volhouden.
De route is anders dan ik me kan herinneren van de vorige keer dat ik meedeed, vier jaar geleden. Er staan niet heel veel mensen langs de kant, Ajax houdt heel wat mensen binnen. Na ongeveer twee kilometer aanmoedigingen van mij collega Gerben, die langs de route woont. Ik begin te vermoeden dat ik dit tempo niet ga volhouden. Michiel haalt me in en neemt gelijk honderd meter afstand. Het is toch nog behoorlijk warm. Mijn tempo zakt iets. Mijn buik begint te protesteren, toch te veel gegeten net voor de start? Michiel blijft zo’n honderd meter voor me in een groepje. Ik loop steeds alleen. Zal ik proberen bij het groepje te komen? Maar harder dan dit kan ik niet. Dan zo maar blijven doorlopen. Weer een nieuwe zigzag door Alkmaar. We lopen vijf keer heen en weer door het centrum.
Langzaam wordt het donkerder. Dan kom ik toch op de Langestraat. Ik zet een halfslachtige eindsprint in. De finish. Michiel staat er net. Kort na mij komen Sander Bergers en Ronald binnen.

Even napraten en dan weer naar De Vest, omkleden, even onderuit op de bank.
Onduidelijkheid over de prijsuitreiking. Waar is die? Arjan weet te melden dat Ekoplaza 1 achtste is geworden. Klaas had het vooraf al uitgerekend, om op het podium te komen moeten de eerste vijf lopers van het team allemaal onder de veertig minuten lopen. Dat heeft niemand van ons gehaald. Maar achtste is ook nog niet gek ik een veld met ruim zeventig teams.

Een biertje en dan op de fiets terug naar Schoorl, lekker om zo de spanning uit de benen te fietsen. Om 24.15 uur thuis. Met dank aan Arjan voor de organisatie.

Het licht is terug.

Niet dat het is weggeweest maar het is er weer tijdens het hardlopen op de woensdagavonden. Het ijs op de ijsbaan is verdwenen en voor de schaatsers onder ons kan de zomertraining weer opgepakt worden. Eigenlijk nu we een maand rust hebben maar sinds een groot aantal jaren trainen we lekker door. Het zou ook zonde zijn om bij het ontluiken van de natuur niet te gaan lopen in de mooiste achtertuin van Nederland, het duin, bos en zee gebied in Schoorl. Eindelijk verlaten we weer het asfalt, de donkere wegen, de wel of niet brandende lantaarnpalen. De temperatuur gaat omhoog, de korte broeken kunnen aan. We snellen weer door de bos en paarden paden, een rondje naar de zee. Wie zou hier niet aan mee willen doen!
Nu geen reden meer om nog thuis te blijven. Komt allen en ik schotel jullie een afwisselend programma voor. Voor ieder wat wils, lekker sociaal en toch uitdagend. De heuvels zullen zeker niet ontbreken. Rob neemt de training eind april weer over.

Groet Gerard

Feestavond Sportclub Chronos 21 april 2017

Het bestuur nodigt alle leden uit om samen de seizoenswisseling te vieren. De ijsbaan is gesloten en voor de lopers is de loopcompetitie afgerond. Nu kunnen de deelnemers van de diverse looptrainingen volop gaan genieten van het duin en gaan ook de racefietstrainingen weer van start.

Kom allemaal naar de gezellige feestavond en verras de organisatie met jullie komst. Laat ons weten via de mail dat je komt: wimatas@ziggo.nl. Dit in verband met het inslaan van consumpties.

Locatie feestavond:

T&O Ontmoetingscentrum in Bergen aan de Kogendijk 42 A

Aanvang: 21 april om20.00 uur

Doelgroep: Jong en oud

Programma:

  • Ontvangst,
  • Bordspel competitie in drie ronden,
  • Uitreiking schaats- en loopprijzen in de pauze tussen de competitieronden,
  • Prijsuitreiking bordspelcompetitie,
  • Nazit.

Vuurtorentrail Ameland, zondag 19 maart 2017

Geschreven door Dick Ernste

Mijn collega Arwen wees mij op de Vuurtorentrail op Ameland, vuurtorentrail.nl.
Zelf had ze al een startnummer voor de 35 kilometer. Maar Ameland, dat is wel erg ver weg. Hoe kom je daar? In een dag heen en weer is niet te doen. En om er nou een heel weekend van te maken? Het bleef toch in mijn hoofd zitten. Vast een erg mooie trail, misschien nog uitgestrektere duinen dan bij ons. En avontuurlijker, want daar ken ik de duinpaadjes niet.

“Vuurtorentrail Ameland, zondag 19 maart 2017” verder lezen

Uitslag GUS 2017

NaamNr201720162015201420132012
21,1 km
Paul Blom70461.31.11 1.35.171.37.35 1.34.161.33.52 1.35.45
Leon v.Bourgonje71111.36.08 1.44.001.48.59 1.49.13- 1.51.43
Sven Vroom77821.38.27
Sander Bergers101191.38.301.38.002.29.061.31.351.31.011.29.14
Niels Goudsblom70661.40.031.49.441.44.031.40.43--
Nico Ruis101101.41.242.00.511.55.04-1.49.251.42.23
Yde Dekker64171.43.011.48.471.48.221.44.441.46.371.42.22
Jolanda Grimbergen68791.42.0446.2445.24---
Carla Zandveld101291.49.032.44.041.42.551.42.091.42.301.44.32
Dick Molenaar101111.50.332.00.551.54.531.55.4259.01-
Rob v Andel101261.53.071.47.311.42.321.40.551.34.061.31.56
Arne Admiraal85051.59.15-----
Margreet Ruis101242.05.21-----
Gerard Pater101272.05.21-----
Anita Pielaet101252.06.27-----
Maddie Pauptit85062.19.50----
Klaas Tillema7151DNF1.45.511.45.021.44.271.42.411.47.29
30 KM
Dick Ernste115662.28.561.40.101.48.112.20.482.25.381.32.23
Harry Smit124562.34.06-----
10 KM
Chris Hoffman141342.1043.1643.35-1.37.551.42.18
Jeske Hoogeboom F30944.1744.2644.5445.0344.32-
Jos Hoogeboom141444.4246.1545.5351.1048.0945.15
Pelle Nijdam523845.53-----
Erik Kaandorp141045.0047.11----
Sander Kaandorp141546.1546.17-48.0648.32-
Richard Blom141746.2244.381.38.521.35.111.35.011.35.25
Wim Kraakman507250.21
Martin Tillema143852.03----
Maya Barsky205657.18-----
Marcella Krijgsman132057.5658.57----
Jaap Bootsma117859.0160.1060.03
Hermieke Veldman132960.0060.5059.0157.5158.1456.40
Marieke Stoop276361.2957.35----
Victor Verschoor267861.2951.0045.2346.3950.24-
Ekoplazateam 1 – 21,1 km: 3 e plaats.
Ekoplazateam 2 – 21,1 km: 12 e plaats.
Ekoplazateam – 10 km: 28 e plaats.
Lekker Puhteam 10 km: 2 e plaats.
Matthijs van Nieuwkerk: 1.03.46 op de 10k