Loopjournaal 8 maart 2017

Onder redactie van Klaas Tillema.

Loopjournaal vanaf woensdag, 8 maart 2017.
Woensdag had Rob zijn trein gemist en heb ik de training gegeven. Een mooi groepje van ruim 10 lopers. Tijdens het inlopen weer wat verzonnen. Onze 1e Olga Commandeur (Carla) was ook weer aanwezig met wat nieuwe oefeningen. Tijdens het inwerken werd er wat afgeteut, hetgeen duidelijke afleiden van de uit voeren oefeningen. Ingrijpen was noodzakelijk maar met weinig resultaat. De maan stond op het 1e kwartier en gaf toch lekker wat licht. Ik had een rondje Nieuwe Weg bedacht in blokken van 6 minuten. 4 minuut als groep rustig en dan 2 minuten voor een ieder het gas erop en teruglopen om de groep weer te formeren onder het motto “de laatsten zullen weer even voorop lopen”. Vanaf de parkeerplaats bij Eigenwijs richting Groet, aan het einde linksaf naar de Nieuwe Weg en aan het einde van de Nieuwe Weg, de zeeweg op. De laatste 2 minuten kwamen precies uit onderaan de zeeweg. Uitlopen en iedereen met een voldaan gevoel weer huiswaarts.
Groet, Gerard

Zaterdag, maar 3 lopers. Door wintersport, familievergadering, eindmiddag jeugdschaatsen. De Tas-lopers uit Schagen hadden dezelfde start- en eindtijd, eindelijk weer een mooie groep bij Tas.
Rondje: Wilhelminalaan, eind rechts, Van Steijnweg op via de bordjes Groot-Frieslandpad. Wel door de Kerf-Schoorl aan Zee-blauwe route door het duin terug in 1 uur 12 minuten. Mocht zelf ook weer mee.

Zondag, 4 lopers. Snel oplopende temperatuur. Was wel erg druk in het bos met
1000 wandelaars aan de Alkmaarse krant wandeltocht.

Maandag, weer het befaamde 45 minuten loopje.

Nieuws:
Yde Dekker was zondag deelnemer aan City-Pier-City run (CPC) in Den Haag over de halve marathon. Mooi en bijzonder parcours, erg veel publiek, voorjaarstemperatuur, dus wel een beetje warm. Eindtijd: 1.48.50. Mooie loop met een keurige tijd.

KALENDER:
Zondag, 19 maart 2017: Clubcross AV Nova. Ook vrije deelname!
Maandag, 20 maart 2017. Inschrijving Cityrun Alkmaar. (Champion-leden eerder).
Zondag, 26 maart 2017: Begin zomertijd.
Zondag, 26 maart 2017: 10e Circuit Run Zandvoort, nu ook 21,1 km.
Zondag, 2 april 2017: Brijder loop over 10 km.
Zondag, 9 april 2017: Marathon Rotterdam.
Paasmaandag, 17 april 2017: Paaspolderloop Nieuwe-Niedorp.
Zondag, 7 mei 2017: 10 EM Schagen, ook 5km en 10 km.
Dinsdag, 16 tm vrijdag, 19 mei: Avondwandel4daagse Schoorl.
Zondag, 21 mei 2017: 10 km en halve van Leiden.
Woensdag, 24 mei 2017: Cityrun Alkmaar.

Uitslag GUS 2017

NaamNr201720162015201420132012
21,1 km
Paul Blom70461.31.11 1.35.171.37.35 1.34.161.33.52 1.35.45
Leon v.Bourgonje71111.36.08 1.44.001.48.59 1.49.13- 1.51.43
Sven Vroom77821.38.27
Sander Bergers101191.38.301.38.002.29.061.31.351.31.011.29.14
Niels Goudsblom70661.40.031.49.441.44.031.40.43--
Nico Ruis101101.41.242.00.511.55.04-1.49.251.42.23
Yde Dekker64171.43.011.48.471.48.221.44.441.46.371.42.22
Jolanda Grimbergen68791.42.0446.2445.24---
Carla Zandveld101291.49.032.44.041.42.551.42.091.42.301.44.32
Dick Molenaar101111.50.332.00.551.54.531.55.4259.01-
Rob v Andel101261.53.071.47.311.42.321.40.551.34.061.31.56
Arne Admiraal85051.59.15-----
Margreet Ruis101242.05.21-----
Gerard Pater101272.05.21-----
Anita Pielaet101252.06.27-----
Maddie Pauptit85062.19.50----
Klaas Tillema7151DNF1.45.511.45.021.44.271.42.411.47.29
30 KM
Dick Ernste115662.28.561.40.101.48.112.20.482.25.381.32.23
Harry Smit124562.34.06-----
10 KM
Chris Hoffman141342.1043.1643.35-1.37.551.42.18
Jeske Hoogeboom F30944.1744.2644.5445.0344.32-
Jos Hoogeboom141444.4246.1545.5351.1048.0945.15
Pelle Nijdam523845.53-----
Erik Kaandorp141045.0047.11----
Sander Kaandorp141546.1546.17-48.0648.32-
Richard Blom141746.2244.381.38.521.35.111.35.011.35.25
Wim Kraakman507250.21
Martin Tillema143852.03----
Maya Barsky205657.18-----
Marcella Krijgsman132057.5658.57----
Jaap Bootsma117859.0160.1060.03
Hermieke Veldman132960.0060.5059.0157.5158.1456.40
Marieke Stoop276361.2957.35----
Victor Verschoor267861.2951.0045.2346.3950.24-
Ekoplazateam 1 – 21,1 km: 3 e plaats.
Ekoplazateam 2 – 21,1 km: 12 e plaats.
Ekoplazateam – 10 km: 28 e plaats.
Lekker Puhteam 10 km: 2 e plaats.
Matthijs van Nieuwkerk: 1.03.46 op de 10k

Schaatsen op de Schoorlse IJsbaan

Het is deze winter niet echt een schaatswinter geworden, maar toch is de ijsbaan in Schoorl een paar dagen open geweest voor de jeugd en dat heeft mooie plaatjes opgeleverd. Hier een impressie van Reinoud Warnaar.

 

Schaatskamp 2017

Beste leden,

Het is weer zover, het trainingskamp naar Groningen staat voor de deur!
Dit weekend is bedoeld voor alle licentieleden van de club.

We gaan vrijdag 17 februari om 15.45 uur vertrekken vanaf ijsbaan de Meent en dan komen we zondag 19 februari rond 17.00 uur weer aan op de Meent. We overnachten in een groepsaccommodatie en gaan op vrijdagavond, zaterdagochtend en zondagochtend op het snelle ijs van Kardinge trainen. Als afsluiting gaan we in het subtropisch zwembad zwemmen.

De kosten voor dit weekend zullen € 75,- per persoon bedragen. Afhankelijk van het aantal auto’s en deelnemers kunnen deze kosten mogelijk hoger of lager uitvallen, het eventuele verschil zal na het kamp verrekend worden. Ook de club doet een financiële bijdrage om dit kamp mogelijk te maken.

Enthousiast geworden? Geef je dan snel op (uiterlijk zondag 22 januari) door een mailtje te sturen naar jeugdschaatsenbergen@hotmail.com of door het antwoordstrookje bij je trainer in te leveren. Voor iedereen onder de 18 jaar geldt dat sowieso het strookje, met handtekening van de ouder/verzorger ingeleverd moet worden. Geef bij je naam ook even aan of je een auto hebt en hoeveel personen met je mee kunnen rijden. Voor eventuele vragen kunnen jullie mij een email sturen.

Groetjes,

Richtje Taal (06-41001513)

Download het inschrijfformulier

Uitslag Kerstloop Sportclub Chronos 2016

Sportclub Chronos is een fusie van de STG Bergen en STG Schoorl.

Voor het tweede jaar hebben we vanuit het clubgebouw van Il Primo de kerstloop georganiseerd. Met de grote pylonen van de firma Min hebben we start vakken gemaakt voor de 6,15 km en de 10 km om de start goed te laten verlopen. Onder de bezielende leiding van de starter en de mensen op de posten is alles perfect verlopen en hebben de lopers het prachtige parcours af kunnen leggen zonder dat er iemand verkeerd gelopen is. De temperatuur was prima om hard te lopen. Er is dan ook een parcours record gelopen door Edo Baart op de 10 km. Koen Durville, negen jaar oud, uit Amsterdam liep op de 10 km een tijd van 55 min en 15 sec.

Edo Baart, winnaar op de 10km

De lopers hadden loopnummers met de nieuwe clubkleuren, waardoor de herkenbaarheid aan de finish vergroot is. Ook zijn er tijdens de loop foto’s gemaakt van lopers. Voor de foto’s kunt u terecht op facebook https://www.facebook.com/sportclubchronos.

De uitslagen voor de verschillende afstanden zijn:

6 km meisjes:
Silje Badert Warmenhuizen 27min en 33 sec.
Sanne v. Oort Haarlem 32 min en 47 sec.
6 km jongens:
Santiago Perezz Bergen 27 min en 44 sec.
Tibbe Jong Den Helder 28 min en 42 sec.
6 km dames:
Jeske Hoogeboom Groet 26 min en 31 sec.
Irene Zonneveld Bergen 27 min en 20 sec.
6 km Heren:
Marc Hulzebos Den Helder 22 min en 47 sec.
Vicent Dynamic Schagen 25 min en 31 sec.
10 km heren:
Edo Baart Bergen 36 min en 54 sec.
Roy Lagerburg Amsterdam 39 min en 03 sec.
10 km dames:
Carola van Assem Rotterdam 47 min en 59 sec.
Jolice v.d. Berg Chicago 49 min en 33 sec.
15 km heren:
Frank v.d. Sluis Assendelft 55 min en 41 sec.
Tom Bellord Almaar 56 min en 59 sec.
15 km dames:
Suzanne v.d. Weide Den Helder 1 uur en 05 min en 13 sec.
Chantal v.d. Wal/Goldman 1 uur en 09 min en 25 sec.

De Sportclub Chronos bedankt alle medewerkers van de Bosloop, Il Primo en firma Min voor hun inzet en bijdrage.

Tot volgend jaar.

.

Voor nader informatie verwijzen we u naar onze website: www.sportclubchronos.nl.

Bosloop op tweede kerstdag in het Bergerbos

Sportclub Chronos organiseert op tweede kerstdag een bosloop in het prachtige duin- en bosgebied van Bergen. Het parcours gaat over zowel verharde als onverharde bospaden en brengt de hardlopers langs de mooiste plekjes van het duin.
Er zijn drie afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10 en 15 km. Deze bosloop is dan ook geschikt voor beginners en gevorderden, jong en oud, recreanten en wedstrijdlopers. Elke route wordt duidelijk aangegeven door borden, posten en voorfietsers. Een elektronische klok bij de finish geeft uw eindtijd aan. Ook zal er een fotograaf aanwezig zijn, die foto’s zullen zo spoedig mogelijk na afloop gepubliceerd worden op de facebookpagina van Sportclub Chronos.

Deelnemers aan de start van de Kerstloop

De start is om 10.30 uur vanaf de Zwarteweg in Bergen, vlakbij de kunstskibaan Il Primo. Inschrijven kan alleen ter plekke vanaf 9.30 uur in het clubhuis van Il Primo en kost slechts vier euro voor volwassenen en drie euro voor jeugd tot vijftien jaar. De opbrengst wordt gebruikt voor trainingskampen voor de jeugdleden, dus een goed doel! Bij Il Primo kan men eventueel omkleden, douchen en een kopje koffie drinken. Kijk voor meer informatie op de website www.sportclubchronos.nl/boslopen of bezoek de facebookpagina www.facebook.com/sportclubchronos

Buffelen bij Sportcomplex De Meent!

Buffelavonden zijn een ideale opbouw om je voor te bereiden op mogelijk natuurijs of een alternatieve tocht in Oostenrijk of Zweden. Buffelen bij Sportcomplex De Meent wordt in samenwerking met marathoncommissie Alkmaar georganiseerd.
Er zijn in totaal 10 buffelavonden: 5 woensdagavonden en 5 vrijdagavonden. Het verschil tussen de woensdag en vrijdagavond is dat zowel het aantal ronden als ook het tempo op de vrijdag iets lager ligt. Daag jezelf uit en doe een keer mee!

Woensdagavond – buffelavonden in samenwerking met de marathoncommissie

Buffelen bij De Meent is een kwestie van schaatsen, doorschaatsen en verder schaatsen. Elke avond loopt het aantal ronden dat wordt geschaatst (zonder dat tussentijds wordt gestopt) steeds iets op. Op woensdag begint het aantal ronden op 50 en loopt uiteindelijk op tot 125. De snelheden van de voorrijders, marathon schaatsers, zijn 42, 45, 48 en 52 seconden. Gaat een tempo je te hard? Je kunt dan afzakken naar een langzamere groep.

Vrijdagavond – mini buffels met voorrijders vanuit Alkmaar Sport

Ook op vrijdagavond worden er flinke afstanden geschaatst. We schaatsen de eerste keer met 30 ronden minuten non-stop. Daarna vervolgens 40, 50 en 60 ronden. De laatste vrijdag schaatsen we maar liefst 75 ronden.

Data en tijden

Buffelavonden vinden nog plaats op woensdagavond 4 januari om 21:00 uur en op woensdagavond 18 januari om 20.00 uur.
Mini buffels op vrijdag starten om 19.30 uur en vinden nog plaats op vrijdagavond 6 januari en op vrijdagavond 20 januari.

Je betaalt alleen entree tot de ijsbaan, je kunt gratis deelnemen aan de buffelavond.