Verslag Marathon Amsterdam 2017

Onder redactie van Klaas Tillema.

Zondag, 15 oktober 2017.

Het was weer een bijzondere editie van de marathon Amsterdam. Het was aangekondigd, bloed mooi weer. Bij de stat van de marathon om 9.30 uur was het prachtig loopweer, nog lekker koel een klein beetje mist, mooi om te gaan.
Maar heel snel liep de temperatuur op en scheen de zon volop. Een prachtige nazomerdag ook wel te noemen Indian Summer.
Maar ja, 9.30 uur de start en je moet verder.
De toplopers wisten hun weggetje te vinden. Met als fietsende begeleiders Jan Berkhout, David van der Welle, Dick van der Weide en nog enkele anderen.
Vanaf het begin werd er door de toplopers strak gelopen: 14.40 voor 5 km; 20 km binnen het uur, enz.
Uitslag:
Winnaar: Cherono in 2.05.09 wat een baanrecord is overgenomen van Daniel Wanjiru
(Kenia) 2.05.21 (2016.
Dus 12 seconden sneller!!!!, dus het valt nog niet mee zo’n record te lopen.
NK marathon. Een eendrachtige samenwerking: Michel Butter en Khalid Choukoud, beiden goed voor een toptijd, maar Michel gaat lopen in New York, waren de hazen voor Abdi Nageeye om die een toptijd te bezorgen.
En dat is gelukt, zijn pr gelopen in april 2017 in Rotterdam was 2.09.34 (in Amsterdam in 2015 gelopen 2.10.30 uur) en volgens de alkmaarse krant wilde hij lopen 2.08.40.
Maar zijn eindtijd werd 2.08.15 en Nederlands kampioen met het Wilhelmus. Hij liep het Nederlands record van Kamiel Maarse uit de boeken die 10 jaar heeft gestaan in 2007 gelopen in Amsterdam in een tijd van 2.08.21.
Dus een verbetering met 6 seconden, dus het valt nog niet mee om……
Tweede werd Edwin de Vries van TDR in 2.19.
Het parcoursrecord bij de vrouwen bleef bestaan, nu werd gelopen door F2:
2.21.54. Parcoursrecord van Meseret Hailu (Ethiopie) in 2.21.09 (2012). Dus het
valt niet mee…… (45 seconden).

En dan onze deelnemers:
Jeske Hoogeboom liep de 8 km in 36.11. Haar vriend liep ook, was later gestart, had een snellere tijd tijd, maar heeft Jeske niet ingehaald.

Onze jongens:
Chris Hoffman, supertijd in 3.38.16
Sander Bergers, 3.47.42
Harry Smit, Apeldoorn 3.54.19
Michiel Beeldman, kreeg in Rotterdam kramp na 25 km, nu na 35 km en de resterende 7 km op de reserve, uiteindelijk toch nog een goede tijd van 4.12.16.

Ook het (wat kleinere) team van Wim Kraakman, dat om 7.15 uur aanwezig was in het Olympisch stadion. Al deze medewerkers hebben weer hun best gedaan om het de lopers na de zin te maken. (Ze genoten er zelf ook van.).
Het was weer een bijzondere dag!!!!!
Retourmailtjes met de felicitaties aan de lopers zend ik graag door naar de deelnemers en naar Wim Kraakman.

Vuurtorentrail Ameland, zondag 19 maart 2017

Geschreven door Dick Ernste

Mijn collega Arwen wees mij op de Vuurtorentrail op Ameland, vuurtorentrail.nl.
Zelf had ze al een startnummer voor de 35 kilometer. Maar Ameland, dat is wel erg ver weg. Hoe kom je daar? In een dag heen en weer is niet te doen. En om er nou een heel weekend van te maken? Het bleef toch in mijn hoofd zitten. Vast een erg mooie trail, misschien nog uitgestrektere duinen dan bij ons. En avontuurlijker, want daar ken ik de duinpaadjes niet.

“Vuurtorentrail Ameland, zondag 19 maart 2017” verder lezen

Uitslag GUS 2017

NaamNr201720162015201420132012
21,1 km
Paul Blom70461.31.11 1.35.171.37.35 1.34.161.33.52 1.35.45
Leon v.Bourgonje71111.36.08 1.44.001.48.59 1.49.13- 1.51.43
Sven Vroom77821.38.27
Sander Bergers101191.38.301.38.002.29.061.31.351.31.011.29.14
Niels Goudsblom70661.40.031.49.441.44.031.40.43--
Nico Ruis101101.41.242.00.511.55.04-1.49.251.42.23
Yde Dekker64171.43.011.48.471.48.221.44.441.46.371.42.22
Jolanda Grimbergen68791.42.0446.2445.24---
Carla Zandveld101291.49.032.44.041.42.551.42.091.42.301.44.32
Dick Molenaar101111.50.332.00.551.54.531.55.4259.01-
Rob v Andel101261.53.071.47.311.42.321.40.551.34.061.31.56
Arne Admiraal85051.59.15-----
Margreet Ruis101242.05.21-----
Gerard Pater101272.05.21-----
Anita Pielaet101252.06.27-----
Maddie Pauptit85062.19.50----
Klaas Tillema7151DNF1.45.511.45.021.44.271.42.411.47.29
30 KM
Dick Ernste115662.28.561.40.101.48.112.20.482.25.381.32.23
Harry Smit124562.34.06-----
10 KM
Chris Hoffman141342.1043.1643.35-1.37.551.42.18
Jeske Hoogeboom F30944.1744.2644.5445.0344.32-
Jos Hoogeboom141444.4246.1545.5351.1048.0945.15
Pelle Nijdam523845.53-----
Erik Kaandorp141045.0047.11----
Sander Kaandorp141546.1546.17-48.0648.32-
Richard Blom141746.2244.381.38.521.35.111.35.011.35.25
Wim Kraakman507250.21
Martin Tillema143852.03----
Maya Barsky205657.18-----
Marcella Krijgsman132057.5658.57----
Jaap Bootsma117859.0160.1060.03
Hermieke Veldman132960.0060.5059.0157.5158.1456.40
Marieke Stoop276361.2957.35----
Victor Verschoor267861.2951.0045.2346.3950.24-
Ekoplazateam 1 – 21,1 km: 3 e plaats.
Ekoplazateam 2 – 21,1 km: 12 e plaats.
Ekoplazateam – 10 km: 28 e plaats.
Lekker Puhteam 10 km: 2 e plaats.
Matthijs van Nieuwkerk: 1.03.46 op de 10k

Verslag Groet uit Schoorl Run door Klaas en Gerard

GUS 2017.

Wat een geweldige editie de 40e Groet uit Schoorl Run op zondag, 12 februari 2017.
Op de zaterdag had de organisatie alles rond staan begon het te sneeuwen: in de middag, in de avond en ’s nachts en ’s morgens was alles nog wit.
Spannend.
Maar alle deelnemers gingen wel op pad. Voor 10 uur stond de gehele rotonde op Schoorldam al vast.
Een groot gedeelte van onze lopersgroep waren ingeschreven via Ekoplaza en verzamelden zich op het Duinrand S terrein, waar we goed werden verzorgd. Zowel voor de 21,1 km als voor de 10 km. Beiden keren is een groepsfoto gemaakt.
11.00 uur start van de halve marathon: licht vriezend, een beetje koud, toen nog weinig wind en alles wit van de sneeuw, behalve het parcours: dat lag er piekfijn bij.
Er is alles aan gedaan. Later zag ik Michiel Beeldman vlak voor de finish van de 10 km op de fiets met de bezem in de hand richting De Blinkerd, met de geruststellende mededeling: wij zijn klaar, hele parcours is schoon.
Na het startschot van de 21,2 km de Voorweg af, dan een nieuw gedeelte van het parcours rechts het Dennenlaantje in. Wel een stuk smaller, maar het ging goed, lopers gingen dichter bij elkaar lopen. En wat een mooi gezicht in het Nollenbos de bomen wit van de sneeuw en dan de draaiende molen Kijkduin. Op de Heereweg meer ruimte om snelheid te maken, langs De Blinkerd en toen:

…….vlak voor Groet knapte er iets aan de buitenkant van mijn linkervoet en het was
OVER!!!!!
Toch nog niet direct opgeven, rustig proberen te gaan door de Harrie Kuijtenweg en parcours vervolgen. Een raar gevoel: lopers gingen met fluitend voorbij.
Anja stond bij het Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer die heeft me liefdevol opgevangen en begeleid naar mijn tas. Door de masseurs in De Blinkerd is mijn voet ingetapet om rust en stevigheid!!!!!!!!!!
WIE MAAKT HET VERSLAG AF??????????
Klaas, in de lappenmand.

Dag Klaas,

Verder gegaan waar jij gestopt bent.

Samen met Margreet voorspoedig gestart maar de stress moest nog even uit mijn lijf. Was eerst mijn schoenen vergeten en toen weer terug naar huis. Toen in de file bij de rotonde daarna op de ventweg de verkeerde afslag naar Duinrand S genomen. Daarna reed ik in een verkeers fuik. Hardlopend op mijn gewone schoenen naar Duinrand S. Net op tijd om om te kleden en op de Ekoplaza foto te gaan. Geen ideale start dus maar wel op tijd gezamenlijk op pad. We hadden al weken van te voren afgesproken dat we niet op tijd zouden lopen maar vooral om te genieten en dat hebben we gedaan. Overal langs de kant bekenden van Margreet die haar aanmoedigden. Roland natuurlijk bij de opgang van de Zeeweg. Proberen je ritme te vinden en met een lekkere cadans te lopen. Ging bij Margreet prima. Bij mij iets minder door de stress van de start. Anita sloot nog even aan maar we liepen net iets te snel voor haar. Margreet haar hartslag onder de 180 en in een mooi tempo de Zeeweg op. Natuurlijk stond Truus ons aan te moedigen bij de Berenkuil. De Julianaweg op. Niets geen gladheid maar wel een prachtige witte omgeving. Richting het 11km punt bij de Blijdesteinsweg. Ik voel al aan dat het vandaag niet vanzelf zal gaan. Margreet loopt soepel en heeft nog geen idee van het lijden wat zich langzaam bij mij begint te ontwikkelen. Ik ben blij dat we samen lopen en zij me meetrekt. Km 12 richting de Zeeweg. Halverwege ontmoeten we de strakke Oostenwind en passeren we zonder ongelukken het struffel strookje van Margreet. Km 15 komt in zicht richting het strand. Even wat drinken en de spieren ontlasten. Nog naar 6km. Daar draaien we op zaterdag onze hand niet voor om. Dat moet lukken. Even kwam de zinsnede uit de Camera Obscura van Nicolaas Beets “hoe warm het was en hoe ver” in mijn hersenen spoken. Zeg maar liever “hoeveel veel pijn het al deed en hoe ver nog”. Margreet liep als een jonge hinde met een big smile voor me te draven. Even wat eten en op naar de laatste km’s. Gelukkig het bord van 17km gemist en toen waren het er nog maar 18, 19, 20. In het zicht van de finish verdween de pijn uit mijn benen en konden we samen nog wat versnellen. Nico stond ons voor de finish nog flink aan te moedigen. O wat was ik blij dat we het weer gedaan hadden. Gewoon samen volgens afspraak genieten en ook al heb je pijn kun je nog steeds genieten van zo’n mooie omgeving en prachtig evenement. Carla, Dick en Marcella vormden ons ontvangst comité. Volgend jaar weer! Waarom niet. In de 2e helft van 2017 waarschijnlijk wat meer tijd om het lange werk te doen. Kunnen we samen toch nog proberen een keer onder de 2 uur te finishen. Bedankt Margreet voor je steun.

Nog een woord van dank aan Arjan. Alles super geregeld bij Ekoplaza.

Groet, Gerard Pater.

Agenda boslopen 2017 in Schoorl

BOSLOPEN SCHOORL 2017.
De boslopen van Schoorl (voorheen georganiseerd door Schaatstrainingsgroep Schoorl) zijn voor hardlopers die houden van onverharde paden, bos, heide, en zand.
Data
De lopen worden georganiseerd op zondagmorgen:
10 september 2017,
8 oktober 2017,
12 november 2017,
10 december 2017.
(Noteer deze data alvast.)

De wedstrijd
Een uitdagende loop, waar het niet gaat om een snelle tijd, maar om het overwinnen van een aantal stevige duinhellingen. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden, de 4 kilometer of de kwart marathon. De route van de kwart marathon is te vinden op afstandmeten.nl.
Locatie en tijd
De start is om 10.30 bij Grandcafé GNAP, onderaan het Klimduin in het centrum van Schoorl. De inschrijving start om 9.30 uur.
Kosten
Voor deelname vragen we € 3,00 inschrijfgeld; met herinneringsmedaille € 4,00.
Informatie
Contactpersoon is Klaas Tillema, tel 072-5091518 of bosloopschoorl@sportclubchronos.nl.

Verslag 1/2 marathon Egmond 2017 door Harry Smit

En toen was het weer de 2e zondag in januari…….

‘Find your strong’ zo stond het overal te lezen. Egmond’s 45e editie van de Halve Marathon was uiteindelijk mild. Geen wind, goed strand, mooie temperaturen en als altijd een gezellige sfeer.

’s Ochtends om 10.00 uur word ik opgehaald door Chris bij hotel Jan van Scorel, even verderop pikken we Michiel op. Iedereen heeft er zin in. En voor mij supergezellig om een aantal mensen weer eens te spreken, want ik ben inmiddels al 4,5 jaar weg uit Schoorl. In Egmond aan de Hoef parkeren we de auto en bij het uitstappen komt de complete groep van Warmenhuizen ons tegemoet. Wat een timing! Dan lopend naar de brandweerkazerne waar we zoals elk jaar gastvrij worden ontvangen. Dat is wel heel prettig om niet in de massa van 17.000 mensen in de Sporthal te moeten verkeren. Hier is ruimte, koffie, thee, soep, broodjes en na afloop douchen. Wat wil je nog meer.

Vooraf wordt er eindeloos gesproken over de kleding. Wat doe je aan? Kort of lang? Voor mij geen probleem, want ik had op zulk goed weer helemaal niet gerekend en heb alleen maar een lange tight bij mij. Het had makkelijk kort gekund. Zelfs bij het omkleden staat iedereen nog te twijfelen. Echte lopers allemaal. Om half twaalf de groepsfoto buiten met de brandweerauto op de achtergrond. Bij de laatste foto komt Rob nog aangefietst. Te laat dus voor de foto, maar hij heeft gisteren al de strandrace Egmond-Pier-Egmond gedaan en doet dus ‘de dubbel’. Respect!

Dan gaan we even inlopen en sfeer proeven richting de boulevard. Natuurlijk door het steegje….. Al inlopend komen we eerste finishers van de kwart marathon ons al tegemoet, compleet met medaille. Die hebben het er al weer opzitten. Bij de boulevard gaat iedereen naar zijn startvak. Sommigen staan echt heel mooi vooraan. Wij gaan nog even terug naar de kazerne, want we starten veel later.

Uiteindelijk vertrek ik om 12.20 uur richting de start. Ik sta in startvak groen, het 2e startvak van de in totaal 6 startvakken voor recreanten. Het is de 8e keer dat ik Egmond loop, maar voor het eerst dat ik het niet koud vind in het startvak. Meestal heb je zo’n snijdende wind op de boulevard, maar nu lijkt het wel voorjaar. Om 12.45 uur mag mijn startvak richting de startlijn. Ik ga voor de zekerheid nog even plassen. Altijd prettig om te lopen met een lege blaas. En dan om 12.49 uur valt voor mij de start. Het begin is heel gemakkelijk. De boulevard af, langzaam naar beneden, door het rulle zand van de strandafgang, waar een bekende uit Apeldoorn mij spot en mijn naam roept en dan proberen een mooi tempo te pakken op het strand. De eerste kilometer gaat te hard naar mijn zin (4.47). Ik wil mijn marathontempo trainen en zo rond de 5.12 (11,5 km) lopen. Dus gas terug. Het strand is breed genoeg, bijna overal stevig. Het is heerlijk lopen langs de vloedlijn. Druk, maar hier geen last van gedrang. De eerste drankpost bij de 5 km staat wat ver opgesteld van de vloedlijn waar wij lopen. Ik ga toch even wat drinken. Heb het warm! Dat geeft natuurlijk vertraging, maar vooruit maar. Dan na 7 km het strand af bij Bakkum. Dat valt wel mee. En er staan heel veel mensen. Ik hoor dat de eerste lopers vlak bij de finish zijn via de speakers, maar kan net de afloop niet volgen.
Als we het duin in draaien begint het gedrang. Smal paadje, rul zand, mensen die willen inhalen waar het niet kan. Ik hou me rustig, maar kan niet meer mijn eigen tempo lopen. Bovendien loopt het parcours steeds op en af. Feitelijk is dit het lastigste stuk. Ik zie mijn kilometertijden ook oplopen nu (5.30). Daarna komen we op een voor mij nieuw stuk bij camping Bakkum. Daar staan opnieuw heel veel mensen. Langzaam kom ik weer in mijn ritme. Door de drukte kan ik niet optimaal genieten van de omgeving. Je moet echt voortdurend opletten waar je loopt. Na 15 km begint het voor mij eindelijk wat beter te voelen. En zo vliegen de laatste kilometers makkelijk voorbij. Bij 19 km beginnen we aan de Bloedweg. Maar die valt mij altijd mee. En dan Egmond in, het publiek weer terug, langs de vuurtoren en met heel veel toeschouwers langs de kant de laatste sprint, richting de finish op de boulevard. En een redelijke tijd: 1.50.55. (5.15 gemiddeld per km)

Na de streep het gebruikelijke ritueel. Flesje drinken, medaille, plastic poncho om en lopend en joggend terug naar de brandweerkazerne. Onderweg nog oude bekenden gezien uit Schoorl die inmiddels hun zoon, die ook meeliep, kwijt zijn. Zo gaat dat in alle drukte. Eenmaal terug in de kazerne zitten de eersten al aan de erwtensoep en de worstenbroodjes, anderen staan onder de douche. Vrijwel iedereen heeft lekker gelopen. Er is zelfs een PR gelopen door Paul.

Voor mij rest nog de warme douche en een beetje soep en een krentenbol. En daarna brengt Chris mij weer terug naar Schoorl. Met dank voor een hele gezellige en mooie dag en op naar de GUS op 12 februari.

Apeldoorn, 9-1-2016 Harry Smit

N.B.: Bij de foto’s in het Noordhollands Dagblad zie je ook een klein mannetje in een oranje shirt tussen alle lopers. Ben ik toch nog beroemd geworden!!! (met dank aan Michiel)